Germina Tarım Teknolojileri şirketi beş tıp doktoru tarafından Aralık 2016’da kuruldu: Dr. Tamer Çalıkoğlu, Dr. Sercan Özyurt, Dr. Onur Karayal, Dr. Ali Süha Çalıkoğlu ve Dr. Mehmet T. Kitapçı. Bu gruba kısa süre sonra Emir Bingül katıldı. Şirketin amacı, sürdürülebilir tarım, organik tarım, tavukçuluk ve kültür balıkçılığı için, yeni, çevre dostu ve etkin stratejiler ve çözümler geliştirip, yaygın kullanımlarını kolaylaştıracak modeller oluşturmaktır.

Firmamızın işletme tesisleri Elmadağ'da Besler çiftliği bünyesinde yer almakta olup, 650 metrekaresi kapalı, 2000 metrekarelik bir alanda yerleşmiştir.

Firmamızın çalışma alanları aşağıdaki başlıklarda özetlenebilir:

Solucan gübresi (vermicomposting) ve solucan üretimi(vermiculture):

Kendi geliştirdiğimiz solucan reaktörlerinde (vermireactor) büyük ölçek, yarı otomatik, sürekli akış prensibini kullanarak yılda 300 tonun üzerinde yüksek kalitede solucan gübresi üretmeyi öngörmekteyiz. Tesis tam kapasiteye ulaştığında, senede 5 milyonun üstünde kullanım fazlası solucan üretimi olacaktır. 

Black Soldier Fly (BSF)

Türkiyenin en büyük ve sürdürülebilir BSF kolonisini geliştirmiş durumdayız. Şu anda sadece  Ar-Ge çalışmalarımızı  sürdürmek icin yetecek miktarda ürettiğimiz BSF larvaları, ilgili mevzuatın hazırlanıp yayınlanmasını takiben endüstriyel ölçekte üretim yapma potansiyeline sahiptir.

Aquaponic tarım:

Hidroponic (topraksız) tarımla, balık üretimini birleştiren bu tarım biçimi, özellikle su kaynaklarının kısıtlı olduğu bölgelerde taze sebze ve balık protein ihtiyacını karşılamakta olup, şu anda alt yapı çalışmaları sürdürülmektedir.

Organik ceviz yetiştiriciliği: 

Kaman’daki 80 dönüm arazide, organik tarım yöntemleri uygulanarak yüksek kalite ve miktarda ceviz üretimi uzerinde çalışılmaktadır. Bu çerçevede solucan gübresinin ceviz ağaçlarının verim ve sağlığına etkileri gözlenmekte ve test edilmektedir

Bağcılık:

Ülkemizde henüz üretimi yapılmayan dayanıklı, çekirdeksiz sofra üzümü fideleri temin edilmiş ve yetiştirilmeye başlanmıştır.

Toplu Alımlarınızda Size Özel Fiyatlardan Yararlanmak İçin Teklif İsteyiniz.